Hayal Panosu

Aslında belki de bilinçsizce yaptığımız yöntemlerden birisi olan hayal panosu yöntemi ile çekim yasasını çalıştırıyor olabiliriz. Hayal panosu sahip olmak istediğimiz ya da yaşamak istediğimiz hayatın bazı detaylarına sahip fotoğrafları bir araya getirerek oluşturduğumuz bir panodur. Bu şekilde sahip olmak istediğiniz şeye artık programlanmaya başlarsınız. Her gün görebileceğiniz bir yere koymanız ara sıra bu panonun karşısında hayal kurmanız önerilir.

Photo by Pixabay on Pexels.com

Peki nasıl hazırlanır bu hayal panosu?

Aslında kesin şunlar olmalı diye bir şey yok ben tamamen kendim olmasını istediğim ve sahip olmak istediğim ev araba gibi şeylerin resimlerini internetten buluyorum bunun için Picart harika bir kaynak olabilir. Ev, araba, başarı artık neye sahip olmak istiyorsanız bunların fotoğraflarını çıkartıp makas ile kesip birleştirebilirsiniz. Ben daha çok Fotoşop programında ya da Word programında fotoğrafları biraraya getirip çıktı alıyorum böylece kesmek yapıştırmakla uğraşmıyorum. Aralara bazen motivasyon sözleri de ekliyorum.

Photo by George Milton on Pexels.com

Hayal Panosu gerçekten işe yarar mı?

Bu zamana kadar ne kadar çok hayal panosu yaptıysam hepsine sahip oldum bunu deneyen başka insanlar oldu onlarda da aynı başarıyı elde ettiklerini gördüm. Buna kısa bir örnek vermek istiyorum. Kız kardeşim lise sınavına hazırlanırken masasının karşısına görebileceği bir yere okul gezisinde gittikleri ITU den aldığı bir karpostalı ve şapkayı astı. Başlarda komik bulduğum bir şeydi ta ki kardeşim gerçekten ITU’yu kazanana dek. Şimdi kendisi ITU mezunu bir mimar. Hayallerine kavuştu. Evet çok çalıştı emek verdi. Ben zaten hayal panosunun bizlere amaçlarımızı hatırlatıcı bir imge olduğunu düşünüyorum. Onu gördükçe beynimiz onu elde etmek için programlanıyor ve artık bütün çalışma sistematiği ona göre değişiyor.

Photo by cottonbro on Pexels.com

Yorumlar kapatıldı.

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: