ASTROLOJIDE GUNES

Photo by Pixabay on Pexels.com

Gunes isin kaynagimiz ayni zamanda hayat kaynagimiz da. Gunes sayesinde evrimsel süreçte suda yasayan canlılar göz hapisini geliştirdiler. Daha sonra mitokondrili bakteriler ile isigi kullanabilen bakterilerin endosimbiyosis yasamasıyla fotosentez yapabilen yeni bir tur ortaya cikardik. Ve yasam boylece baslamis oldu artik daha cok enerji üretebiliyorduk.

Aslinda daha da geriye gittiğimizde gunes helyum ve hidrojen atomları demektir. Yüzeyinde Helyum ve Hidrojeneden baska bir element bulunmaz. Nükleer fusyon tepkimeleri ile hidrojenler helyumu oluşturur. Zaten Helyum da Gunes Tanrısı Helios’tan isim alir. Peki ya Hidrojen ona da su getiren demisiz aslinda yanlış da sayılmaz Hidrojen ve su bir araya geldiginde su oluşmuyor mu?

Peki ya astrolojide Gunes ne anlama geliyor olacak? Gunes bizim önümüzde bulunan vizyon ya da vision kelimesi görüş anlamına gelerek bizlerin vizyonunu anlatıyor olacak. Kendimizi gelecekte ya da yolun ilerisinde nerede görüyoruz bunu Gunes anlatıyor olacak. Eger Gunesimiz zor zamanlar geçiriyor ise vizyonumuzu kaybedeceğiz ve vizyonumuz olmayınca depresyona doğrular eğileceğiz yani aslinda iyi olma halini de Gunes temsil ediyor olacak. Genel psikolojik durumumuz ve bedensel saglimiz hep Gunes temsilindedir.

Peki bizler vizyonumuzu kimlerden alırız bizim yolumuza ilk kim isin tutar, kapasitemizin ulaşabileceğim yerde ilk kimi rol model alırsak aslinda gunes o kisidir. Liderimizdir bi yerde. Bu da klasik olarak ailede babamiz ile temsil ediliyor olacak. Eger kendimize ait bir vizyonumuz yok ise baskasinin vizyonu icin ugrasiyorsak patronumuzu temsil ediyor olacak. Eger biz yonetici olarak nerede duruyorsak orada bizi temsil ediyor olacaktır.

Gunes Aslan burcunu yönetir, Yunan mitinde Apollon olarak geçer tip tanrısı deriz biz ona bu nedenle aslinda doktorluk, iyileştirmek, aslan burcu ve gunes sembolugundedir. Pek cok saglik calisaninin haritasinda Gunes’in vurgulandigini gorebilirsiniz.

Gunes vizyon demistik ileriyi görmek ile ilgiliydi yolun devamında kendimizi koyduğumuz yerdi vizyon simdi bu yolun devamına ulaşmak icin hem zaman gerekiyor hem de mesafe var. Demek ki buraya ulaşmak gelecek ile ilgili Gunes de oyle gelecegimizi anlatır. Gelecek tahmini yapabilmek Gunes ile ilgilidir. Ileri görüşlü olmak yine gunes temsilindedir. Eger Gunes’iniz zor yerleşimler altindaysa ileri görüş ya da gelecek kararlarınız icin gunesi guclu birine danismanizi tavsiye ederim.

Gunes kendinde olma hali ayni zamanda ne dedik iyi olma hali yani bilinç Gunesle var olur cunku hayat Gunes ile var oluyor burada uyanık oldugumuz zamanlar Gunes ile temsil ediliyor. Olum ayin temsilinde yani bizler kendimizden geciyorsak bayılıyorsak sik sik Gunesimize bakmalıyız. Gunes’te neler var ne diyor burası bunu iyi anlamak gerekiyor. Diger bir durum ise eger saglam bir Gunes yoksa elimizde kisi insanlara, olaylara, ve bilimum keyif verici ya da zarar verici maddelere bagimli olma halinde de olacaktır. Gerci bagimlilik icin merkur ve saturn de isin içerisinde olmalı cunku uyuşturucuları Saturn ve bir isin sürekli yapilmasini ise merkur yönetiyor olacaktır ancak kendinden gecme halinde gunesi görebiliriz. Ozellikle ongoru yaparken gunesin aldigi zorlu acılar gösterge zamanında kisinin kendinden geçtiği zamanlar anlatabilir bu bir ameliyat ya da hastalık göstergesi olabilir.

Gunes bitkisi olarak gecen Nargis ya da nergis bitkisi ise kendinden gecmek bilinci kapatmak icin kullanılan narkozun ana maddesidir. Zaten ismini de nárkissosdan alir. Narsisizm ya da Narkissos mitinde neydi nárkissos sudaki yansimasina o kadar aşık oluyor ki yemeden icmeden kesilip kendi hayranligindan oluyordu. Fazla Gunes de boyledir sizi yakar kendi bilincinde olma halinin abartilmis hali olan narsisizm egosantrik bozulmalar kendi disinda baska dünyaların farkindaliginda olmadigi icin aslinda bu kadar narsisttir. Yani burada cevre Saturn yani toplumun da farkında olmaliyzi bu dünyanın neresindeyiz iyi bileceğiz bunlar hep gunes ve saturnun birbiriyle olan dansından ileri geliyor.

Bu konuya kısaca değinmek istiyorum aslinda ozellikle bagimlilik psikomanisinde kisilerin cocukluk yıllarında aile içerisinde onaylanmaması ve yoksayilmasi sonucu var olabilmek ya da kendisini varedebilmek adına gerceklikten kacmak icin uyusturucu madde kullanımı yaygındır. Ama meselenin özune baktigimizda bir var olma savasidir. Sanal ya da gercek var olma savaşı. Burada aslinda yine ozellikle baba ya da otoriter sorunlar yasayan cocuklardaki onaylanmama ya da aferin alamamak da çocukları ileride bagimliliga iten durumlardan biridir. Yani onaylanmak, aferin almak da aslinda Gunes ile ilgilidir. Yani tebrik almak alkışlanmak aslinda hep Gunes yönetimindedir. Bagimliliga geri gelecek olursak zaten ne demistik Saturn var isin icinde, sistemsel bir zorlanma bi de dışlanma vs.

Gunes’in temsil ettigi konulardan bir digeri ise zorbalık ve vicdandır. Ozellikle merhamet konusuna geldigimizde de gunesi düşünmemiz gerekiyor. Zaten Boga- Aslan antisiumunda zorbalıklari gucu kötüye kullanma, tek tipçi yoneticileri görebiliriz. Bu nedenle Gunes ve Venus etkileşimlerinde de diktatör vari etkileşimler mümkündür hatta boga burcuna bu sebeple dikdatorlerin burcu da denir ama bunlar saka amaçlı bazı yakistirmadir gerçekliği de mümkün tabii.

Kaynaklar

Eğitim aldiüim kisiler ve kitapları hakkımda sayfamda bulabilirsiniz.

Yorumlar kapatıldı.

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: