Astroloji üzerine

Photo by RODNAE Productions on Pexels.com

Genel olarak astroloji ile biraz ilgilenen insanlarla konuştuğumda onlardan çoğu zaman yaa benim yükselenim Satürn kavuşumlu o yüzden böyleyim, ya da işte ben Satürn’ ümden dolayı çocuğum olmuyor diye duyumlar alıyorum. Satürn hayatımızda hiçbir şeyin sebebi değildir. Aslında astroloji hiçbir şekilde hayatımızda yaşanan şeylerden sorumlu değildir. Astroloji bir semboliktir. Hayatlarımıza farkındalık kazandırması için vardır.

Felsefe, tarih içerir. Bu zamana kadar hiçbir insandan ontolojik olarak olumlanamadığım için saçlarım uzamıyor gibi anlamsız şeyler duydunuz mu? Astroloji de felsefe gibidir hayatımızda bazı şeyleri anlamlandırmak için vardır. Anlayamadığımız belki de daha geniş perspektiften bakmamız gereken durumlarda bizlere yardım eder. Astroloji ile ilgili yorumlar yaparken birisiyle felsefe konuşuyor olguları anlamlandırıyormuş gibi düşünmenizi öneririm.

Astrolojinin kesin çizgileri yoktur. En kesin çizgileri var denilen kısımlarda bile yoktur. Ama insanlar korkar, gelecekten korkar, hayatlarının sorumluluğunu ele almaktan korkarlar ve kendi iradeleri dışında sorumluluk yükleyecekleri bir güç arayışındadırlar her zaman. İlk insan da böyleydi ve sürekli bir elma hikayesi dinleyip duruyoruz.

Photo by Spencer Davis on Pexels.com

Genel olarak hayatının sorumluluğunu almayıp astroloji olur başka bir şey olur suçlayan insanların toksikliğini de her yerde görüyoruz zaten. Bazen hayatın zor olduğunu unutuyoruz. Yapmamız gereken şey yaşamaktan öte hayatta kalma mücadelesi zaten ama insanlar zannediyor ki astroloji muhteşem potansiyellerde bahsetsin ve her şey bir anda güzelleşsin gökyüzünden para yağsın vs vs. Böyle şeyleri kraliyet ailesinde doğanlar bile yaşamıyor üzgünüm herkes kelle koltukta. Kimsenin haritasına, yıldızına özenmeyin sizin iyi gördüğünüz yaşayan için öyle olmayabilir. En ”talihsiz” olarak adlandırılabilecek haritalarda insanların neler başarabildiklerini gördüm. En ”şanslı” denebilecek haritalarda insanların hiçbir şey yapmadan hatta kendi hayatını başkalarına bağlı yaşamak zorunda kalan insanlar tanıdım.

Doğum haritanız hayatınız ve kişiliğiniz ile ilgili ipuçları verebilir. Ancak potansiyel sizsiniz. Bu haritayla ne yapacağınız tamamen size bağlıdır. Astrolojik doğum haritası sizinle birlikte yaşayan, kendini geliştirebilen bir haritadır. Umarım hayat yolculuğunuz en keyifli ve güzel şekilde geçer. Sorumluluklarımızı ve farkındalıklarımızı arttırabilmek için bütün yazılarımı arşiv olarak buraya taşıma karar verdim. Bol bol bilgi içerir.

Yorumlar kapatıldı.

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: