Kasım Ayı Astrolojik Yorum

2021 senesinin bitmesine neredeyse 2 ay kaldı. Düşe kalka bir sene geçirdik önümüzde kasım ayı yer alıyor. Kasım ayına girer girmez bizi ilk olarak 5 Kasım günü İstanbul saatine göre gece yarısı akrep yeni ayı bekliyor. Gökyüzünde Uranus ile güneş ve ayın karşılıklı olarak yer alacağı zamanlarda asc ile aslında uzaktan da olsa jüpiter’in olduğu gergin açılar yer alacak. Bu da yeni ay da olsa yine de tedbiri elden bırakmamız gerektiğini göstermektedir. Astrolojide Uranus ani beklenmedik olayların oluşabileceğini anlatabilir.

Türkiye olarak baktığımızda 5. evinde gerçekleşecek olan bu yeni ayda Türkiye’nin şans noktası üzerinde gerçekleştiğini maddi konularla ilgili bir gelir elde edebileceğini; belki mali açıdan kazanılabilecek bir yatırımın söz konusu olduğunu söyleyebiliriz. Uranus’un 11. evden yaptığı karşıtlık ise bu yardımın veya borcun gündemi sarsırıcak şekilde ortaya çıkartabileceğini söyleyebiliriz. Genel olarak baktığımızda Türkiye aslında bu sene 29 Ekim ile birlikte yeni bir yaşına daha girmiş oluyor yani profeksiyon olarak baktığımızda 2. evini yaşayacak bu yıl genel itibari ile baktığımızda maddi konuların hep konuşulacağını söyleyebiliriz. Özellikle kumar, yasadışı, mafya ile ilişkilendirilen paraların konuşulacağı, hatta ayyuka çıkacağı bir yıl olma ihtimali yüksektir.

Kısa bir Tr analizi yaptıktan sonra Kasım ayına geri dönecek olursak haritanın yükseleninin aslan olduğunu bu da lüks harcamalar ile ilgili gündemlerin olabileceğini hatta belki de daha önce harcanmış paraların yavaş yavaş ortaya çıkacağı zamanların geldiğini anlatmaktadır.

Yeniayda Alpecca ve Acrux yıldızlarının isimlerini duyacağız bunlardan Acrux daha güney yarım kürede kalan Afrika ülkeleri ile ilgili olayların olabileceğini belki maddi belki daha farklı yardımların olabileceği haberleri duyacağımızı anlatabilir. Alpecca ise daha çok ünlenme, mücevherlerle ilgili bir yıldızdır Corona Borealis takım yıldızında yer aldığından teknoloji ile ilgili insanların yatırımları ile ilgili haberler alabileceğimizi özellikle ünlü insanların teknoloji, sağlık ile ilgili konularda yaptıkları maddi yatırımlar ile ilgili haberler verebilir. Kişisel anlamda 12 derece akrep ve boğa burcunun yer aldığı gezegen ve burçlara sahip isek etkileneceğimiz bir yeni ay yaşacağız. Bununla birlikte sallatınlar yer kabuğunda çatlamalar ya da zehirli sıvıların denize dökülmesi ile ilgili haberler alabiliriz. Petrol kaynakları ile ilgili haberler almamız da çok olasıdır. Doğal gaz, elektrik, su gibi enerji ve tabii kaynakların fiyatlarında artışların olabileceğini söyleyebiliriz. Emrak ve gayrimenkuller ile ilgiili yasal düzenlemeler beklenebilir. Yerel kaynaklara yatırım yapmak için uygun günler olduğunu söyleyemeyiz.

Sağlık anlamında da Covid ile ilgili tedavilerin öne plana çıkacağı, hatta patenler ve uygulamalardan haberdar olabileceğimizi söyleyebiliriz.

19 Kasım Parçalı Ay Tutulması

19 Kasım ay tutulması hayatımızda başlattığımız şeylerin etkilerini önümüzdeki 1.5 yıl boyunca göreceğimizi söyleyebiliriz. Genel olarak dolunay ile birlikte hayatımızda bu zamana dek görmezden geldiğimiz sağlık sorunlarımızı ve maddi sorunlarımızdan artık kaçamayacağımızı farkettiğimiz bir dönem olabilir. Genel olarak dolunaylar farkındalıkları anlatacaktır ancak bu dolunayda fark edemediklerimiz de gözümüzün önünde olacaktır. Dünya genelinde farklı hastalıkların tedavisi özellikle mutasyona dayalı olan kanser gibi hastalıkların tedavisi ile ilgili haberleralabiliriz. Son zamanlarda yaşadığımız Covid-19 ile ilgili tedavilerin artık uygulanmaya başlayacağı bir döneme doğru ilerlemekteyiz. Kullanılan yan etkileri beklenmedik sonuçlar ile ilgili haberler ve makalelerin önplana çıkabileceğini söyleyebilriz.

Dünya genelinde kadınlar ile ilgili çok da hoşlanmayacağımız haberler okuyabiliriz. Bu dolunaya Jüpiter’den gerilimli bir açı oluşturacak T kare açı kalıbı dediğimiz gergin bir açı var. Bunların sabit burçlarda olması yine beklenmedik yer sarsıntıları, depremler ile ilgili haberler alabileceğimizi göstermektedir. Bununla birlikte Satürn Uranus ve Mars arasında oluşacak T kare ise farklı alanlarda dünya genelinde sarsıntıların olabileceğini hatta şiddetlerinin birbirinden farklı olsa dahi etkili yer sarsıntıları olacağını söyleyebiliriz. Uranus ve Mars olarak düşündüğümüzde toplumsal olarak da sarsıntıların ve isyanların olabileceğini ülke olarak da bunlara hazır olmamız gerektiğini söylemek mümkündür. Maddi olarak ülkemizde borsanın beklenmedik hareketler gösterebileceğini suni etkiler ile yatırıma açık hale getirilip Borsada deprem etkisi yaratılabileceğini söyleyebiliriz. Yine faiz ve kredileri çokça konuşacağımız bilindik bankaların iflas haberlerini alabiliriz.

Kasım ayı itibari ile ekonomik anlamda dünya genelinde Çin’de emlak krizi ve Rusya gibi ülkelerde ise enerji kaynaklarına yapılan zamları konuşacağımız bir ay olacaktır. Kasım ayı boyunca konuşacağımız gündemler aslında 1.5-2 yıl boyunca konuşacağımız konuları da oluşturmaktadır. Yatırım için yeniay fırsat olarak kullanılabilir ancak dolunaydan sonra çok da yatırım yapılacak zamanların olmayacağını söyleyebiliriz.

Bu tutulmada dikkatleri çeken Algol sabit yıldızının ışığının zayıf olması, şiddetli olayların bitmesine yönelik durumları anlatabilir, özellikle Covid ile ilgili salgını bitirebilecek ilaçlardan, bunun yanısıra farklı kanser tedavilerinin olabileceğini söyleyebiliriz.

Yorumlar kapatıldı.

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: