4 Aralık Güneş Tutulması

Photo by Alex Andrews on Pexels.com

Eskiden insanlar kışın nasıl geçeceğini yaz ayının sıcaklık ve yağışlarına bakarak tahmin ederlermiş. Bu durumun astrolojik olarak göstergesi olan Sirius günü olarak bilinin yıllık yağış ve verim oranını gösteren haritada Solisit harita- kış aylarında yaşanabilecek zorlu günlerin olduğunu öngörmüştük. Bu günlerin geldiğini söyleyebiliriz. Yine eski insanlar kış hazırlıklarını Ağustos ayı gelmeden tamamlarmış, yani kilerlerini doldurur kış çetin de geçse atlatırlarmış . Bu yılın da çetin geçecek yıllardan biri olduğunu göz önünde bulundurmanızı ancak yazın çiçeklerin yeniden açacağını unutmamanızı isterim.

Tutulma haritasında Güneş ve Ayın bulunduğu yıldızlar arasında yoksulluk, kuraklık, kışın çok soğuk geçmesi ile ilişkilendirilmiş Hamal yıldızı kontra paralel açı içerisindedir. Türkiye olarak devler büyüklerinin ve halkın aynı anda uğradığı kayıpların olabileceğini ve iki tarafı da tehdit edebilecek bazı dini-fanatik örgütlenmelerin olabileceğini söyleyebiliriz. Özellikle Haziran aylarında ülkemize gelen göç grupların arasında oluşturduğu gizli örgütlenmeler ortaya çıkabilir. Bunun yanı sıra devlet içerisinde yer alan dini örgütlenmelerle ilgili -daha sonra- öğreneceğimiz ancak bugünlerde ne olduğunu çok da adlandıramadığımız haberler alabiliriz.

Bu tutulmada elimizin kolumuzun bağlandığı artık pek de müdahele edilemeyecek durumların var olduğunu kabullenmeye başlayabilir, gelecek için almamız gereken önlemleri ve dersleri bol bol düşüneceğiz. Bilmediğimiz borçlarımız olduğunu öğrenebilir maddi olarak uğradığımız kayıpların hesapladığımızdan fazla olduğunu farkedebiliriz. Genel itibari ile yeni aylar farkındalıklardan çok başlayan süreçleri anlatacağından bu bizim artık yeni normalimiz olacaktır. Kayıplarımızdan çok nasıl kazanacaklarımıza odaklanabilirsek süreci akışa bırakmış oluruz.

Tutulma anında yükselen Oğlak burcunda olması maddi konuların ana gündeme taşımakta olduğunu söylemek çok da sürpriz olmayacaktır. Yükseleni yöneten gezegenlerin asaleten kendi yönettikleri burçlarda olması maddi açıdan kısa süreli de olsa nefes alınabilecek günlerin olduğunu söyleyebiliriz ancak bunun kısa süreli bir etki olduğunu kalıcı bir çözüm olmadığını unutmamakta fayda var.

Öte yandan özellikle aile içi şiddete dayalı, çocuklar ve kadınların başrolünde olduğu kadınlarla ilgili toplumsal eylemlerin yapılacağını da öngörmekteyim.

Tutulma haritasında uçak kazaları, havayolları ile ilgili düzenlemeler, havayolu şirketlerinin hisselerinin satılması ile ilgili gündem oluşabilir.

Devlet ile yakından ilişkisi olan mafya bağlantılı kişiler ile ilgili haberler öğrenebilir, içlerinde yaşanmış anlaşamazlıkların ortaya çıktığı haberler duyabiliriz. Yine devlet görevlileriyle ilgili- yüz kızartıcı- ifşa haberi alabiliriz.

Anahtar kelimeler: Din, kadınlar, suni likidite, gizli örgütlenme

Yorumlar kapatıldı.

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: