PARCALI GUNES TUTULMASI

Photo by Janko Ferlic on Pexels.com

Etkisini Mart ile Temmuz arasında göreceğimiz bu tutulma daha cok o günlerde yasanacak olaylar hakkinda bilgi vermektedir bu nedenle tutulma yazısı güncel olayları pek içermiyor olacaktır. Toplamda 3 yil 10,5 ay boyunca bu etkileri ya da sonuclarini yasayacagimiz bir tutulmadır.

Ekonomi

Bu devrede aslinda sürpriz de sayılmayacak sekilde enflasyonun giderek daha da artacagini söylemekte dogru olacaktır.

Yeni vergi sistemine merhaba diyoruz belki de daha once denenmemiş vergi- odeme- ekonomi modelini göreceğiz ancak uzun vadede bu yanlış atilmis ekonomi planıdır.

Gizli gibi görünse de aslinda ortalıkta olan bir kuruluştan borç alınması muhtemeldir.

Yurtdisinda baska ülkelerden şantaj yoluyla elde edilecek paralar soz konusu olabilir evet burada şantaj yapan taraf biz olabiliriz.

Ticaret hacmimizin tum zamanların en yüksek haline ulaşmaya baslayabiliriz. ozellikle yeni oluşturulan ticaret aginin büyük ve onemli bir parçası olmak uzereyiz. Bu durum ulkenin 3 yıllık kalkınma planı gibi görülmektedir. Döviz sistemimizde bir değişme yasanmak uzeredir.

Deniz asiri ticaret aginin genisleyecegini hatta farklı ülkelerin de bu ticaret aginin icine dahil edilip baska ülkeleri vergilendirme yoluna gidilecek gibi durmaktadır.

Ulkenin en büyük gelir kaynaginin bu ticaret agi olacagini söylemekte beis bir durum görmemekteyim.

Antik eski bir ticaret yolu yeniden aktive oluyor bunlara baharat ve ipek yolu ilk akla gelen olsa da Kızıl Deniz’in de aktif olarak bu ticaretin parçası olabileceğini söylemek mümkündür. Cunku denizler araciligiyla yapılan ticaret baglantilari Karadeniz ve Ege Denizi’ni oldukça hareketlendirecektir.

Yonetim- Yasalar- Askeri

Ülkede yeni bir yönetim sisteminin tanınmak ya da tanıtılmak uzere oldugunu söyleyebiliriz. Ozellikle yerel yönetimin daha da özelleştirilmeye yonelik kendi icinde meclisindeki kisi sayilarinin arttirilacagini hatta pek cok yerel yönetimde kadınların rolunun artacagini söyleyebilirim ancak yerel yönetim ödeneklerinde kısıtlanma, beraberinde pek cok sehir bölge planlamasında soruna ve gecikmeye yol acmak uzeredir. Bu sorunlar devaminda bahsedeceğim kazaların piyango biletleri gibi durmaktadır.

Kabine sisteminde neredeyse %100 e yakin degisiklik öngörmekteyim cunku aslinda yönetim seklinin değişmesi yeni bakanlıkların duruma dahil olacagini baska bakanlıkların güçlerinin azaltilacagini da anlatmaktadır. Bakan maaşlarında da yapilandirma kacinilmaz gibi duruyor. Meclisteki milletvekili sayilarinin da yeniden gozden geçirileceğini hatta belki yerel meclisler gibi milletvekili sayısında degisikligi öngörmekteyim. Mecliste artik daha cok kadın bakan ve milletvekili görmek uzereyiz.

Iktidar populerliliginin azalması: her ne kadar yabancı kaynaklardan desteklenseler de: engellenmeyecek gibi durmaktadır bu ilgi ve popülerlik kaybı duruma bazı zorbalıkları da katacak gibi durmaktadır. Devlet gizli örgütlerden yardim alabilir (kahraman senaryoları). Ozellikle bu durumun icerinde mafya vari oluşumların olacagini düşünmemek icin bir sebep de göremiyorum cunku bu popülerliğin azalması mafyaların yaptigimize bazı eylemler olacak gibi de durmaktadır- Santajlar- faili meçhuller- iktidari caresizce mafya ya da silahlı birlikleri güçlendirecek bazı isteklerine boyun eğmek zorunda olabileceklerini göstermektedir.

Meclis sayısında artis yasansa da yaptırım gucu olarak baktigimizda gucsuzlestirmeye gidileceğini düşünmekteyim.

Baska özgürlük kisitlayici yasaların yolda oldugunu söyleyebiliriz. Ozellikle insan yaşamına müdahelenin kacinilmazligi soz konusudur.

Baska bir ülkeye ait elcinin oldurulmesi ort bas yapılacak olayların icinde duruyor bu olay cok büyük etki yaratmasa da uluslararasi arenada yapılan desteklerin tekrar düşünülmesine sebebiyet verebilir ve maddi sorun yaratabilir. Ozellikle izlenen yanlış strateji desman edinilecegine işaret etmekte hatta bu durum ya da dolaylı olarak bu durum denizler uzerinde yasanacak catismalari anlatmaktadır.

Bu durumda aklıma gelen ilk yer nedense Kıbrıs gibi duruyor. Saturn Balina geçtiği zamandan (mart) itibaren denizlerde catismalar ve gemi kazaları, gemi batması, Savas benzeri bir olay öngörmekteyim.

Genel secimlerden sonra ülkede yönetim seklinin değişeceğini de öngörmekteyim.

Askeri anlamda bizleri basarili donemler bekliyor. Her ne kadar bazı zorlukları yasamak uzere olsak da hava kuvvetleri ve deniz kuvvetleri olarak bir zaferin bizleri beklediğini söylememek gerekiyor. Savaşların sevimli etkinlikler olmadigini hepimiz biliyoruz ancak Pluto yükseleni olan bir solar return haritamız olacak, ve bu ülke gucunun kullanilmak zorunda birakilacagi durumları anlatmaktadır.

Belirgin Olaylar

Avukatlarin yozlaşma haberleri- Savcılık- anayasa mahkemelerinde adam kayırma ve yolsuzluk olaylari Mafya Avukat baglantili haberler

Demiryollari uzerinde (haziran) yasanabilecek elem kaza

Iletisim ve internet agi ile ilgili olumlu hatta belki de bu zamana kadar yapilmis en iyi gelismeler

Gemi kazaları- gemi batması (akdeniz aciklari kuzey afrika yakınları)

Uçak kazasi- bu yilin en zor haberlerinden biri benim icin bu uçak kazası olabilir digeri ise sanat merkezinde yangında mahsur kalan sanatçılar ve izleyicilerdir.

Prehistorik doneme ait yeraltı kazalarında tarihin seyrini degisterecek kesifler de yine ülkemizde yapılacak gibi duruyor.

Kadinlar ilgili yasaların gelecegini hatta bu yasalar her ne kadar yeterli olmasa da yine de umut vaadeden gelişmeler arasında durmaktadır.

Dini liderin olumu ülkede pek cok spekülasyon yaratacak gibi durmaktadır bu dini lider aslinda hepimizin tanidigi bir kisidir. Gizli devlet baglantilari olan bir kisi diye ipucu bırakmak istiyorum

Posta kuruluşlarında istifa eylemleri geliyor

Turk Futbol Takiminin basarisi kazanacagi maclar ülke genelinde sevinçle karsilanacak gibi duruyor.

Yeni dini okulların yani sıra yeni askeri okulların da acilacagini dusunuyorum.

Ülkede yönetimde yer alacak kisinin askeri bir gecmisi olacagini da düşünmekteyim.

Kasım ayından sonra deprem ozellikle akdeniz acikliklarinda ve Kapadokya yakınlarında deprem yasanabilecegini dusunuyorum. Cok siddetli olmasa da eski binaların yikilmasina sebebiyet verebilir. Bazı toprak kaymaları gecmiste yaşanılan bir bölgenin yeniden keşfedilmesini saglayabilir.

DIGER ULKELER-

INGILTERE IC ISYANLAR KONUSUNDA ONUMUZDEKI DONEMDE ZOR GUNLER YASAMAK UZEREDIR.

Yonetim ve ekonomik olarak pek cok zorluğun beklediğini ozellikle yaz aylarında Kral Charles’in hayatini tehdit eden bir durumun yasanacagini da öngörmekteyim. Omur bitmek istemem ama kendi saglıgına ve ozellikle cevresindeki insanlara dikkat etmesi gerektiğini düşünmekteyim. (10-20 Mayıs)

Rusya eski sovyet sosyalist birliği gibi ama ticari bir birlik kurmak uzeredir. Bu birliği kurarken Polonya ile yasayayabilecegi sorunları öngörüyorum. Kesin olmamak ile birlikte bu iki ülke arasında siyasi gerilimin tirmanacagini söyleyebiliriz.

Hindistan, Izlanda, Norveç adına güzel gelişmeler diyebileceğim bir durum soz konusu, ticaret hacimlerini arttırmaya yonelik girişimler olabilir. Norveç ve Japonya kraliçelerinin sagliklari hayati onem taşıyan olaylara gebedir.

Misir- Dubai denizler araciligiyla bu deniz ticaretine müdahil olabilirler.

Ingilterede hükümetin yikilacagini da dusunuyorum belki ülkeyi bir donem saray yönetmek zorunda kalabilir.

Italyada da yine karamsar tabloda yer alacak gibi durmakta bazı meclis üyeleri içsel karisiklik yaratabilir ve yeni kurulan hükümete karşı darbe girişimindeki bulunabilir. Almanya da ise bazı yoneticilerin faşist söylemleri onu hapse sokabilir. Italya da yine eski faşist günlerine geri donmek uzere olabilir. Avrupa eskisinden cok daha sağcı hatta irkci insanlarla yönetilmeye baslayacak ve halk buna karşı cikacaktir.

TUM HAKLARI SAKLIDIR.

CISNE ASTRO

Yorumlar kapatıldı.

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: