KUZEY AY DÜĞÜMÜ BOĞA BURCUNDA / GÜNEY AY DÜĞÜMÜ AKREP BURCUNDA

18 Ocak tarihi ile ay düğümleri burç değiştirip ikizler-yay transitini tamamlayıp artık boğa akrep aksına geçmiş oldu. Geçtiğimiz 1,5 yıl boyunca eski radikalleşmiş inançlarımızın farkında vardık, eğitimler aldık, yeni diller öğrendik, gezebilmenin ne denli önemli olduğunu öğrendik.

Artık bizleri boğa ve akrep ile ilgili olaylar bekliyor demektir. Boğa burcu sahip olmak, para – maddi değerlerimizi ifade eder. Maddeyi ve dünyayı anlatır. İnsanların sahip olmak için yapabilecekleri şeylerin sınırlarının olmadığını anlatır. Akrep size dolaylı olarak sahip olmayı anlatır. Nesnesi olduğumuz ya da tanıklık ettiğimiz değerleri kendi üzerimize almayı anlatır. Başkalarının değerleri parası karakteri her şeyini elde etmek akrep burcunu anlatır. Benim açımdan boğa akrep aksı kriz aksıdır. Sahip olduğun şeylerin yavaş yavaş sana sahip olmasını anlatır. Kendi benliğimizden uzaklaşmak metamorfoza uğramak bu aks ile ilgilidir bu neden spy dediğimiz casusluk – ajanlar ve ihanet bu aksı çağrıştırır. Vücudumuzdaki ajanlar olan kanser bu aks ile ilgilidir. Hormonal sistemimiz boğa akrep aksıyla ilgilidir. Ağızdan başlayıp anüse giden dönüşümü anlatır. Yani çürüme- fermentasyon yine bu aks ile ilgilidir. Demek ki bir buçuk yıl boyunva bu saydığım olaylar ile ilgili gündemler yaşayacağız.

Photo by cottonbro on Pexels.com

Güney ay düğümü karma kuzey ay düğümü dharma olarak adlandırılır ya da benzeşme yapılır ancak benim kişisel görüşüme göre kuzey ay düğümü de güney ay düğümü de hem karma hem dharmadan parçalar barındırır.

Güney ay düğüm alışkanlıklarımız, doğuştan ya da ailesel olarak sahip olduklarımız, kayıplarımız, dış dünyanın bizim elimizden aldığı ya da alacağı şeyler olarak görebiliriz.

Kuzey ay düğümü ise edineceğimiz ve öğreneceğimiz özelliklerimiz, sahip olacağımız değerler, dış dünyanın bize sunacağı şeyler olarak görebiliriz.

Bu durumda 1,5 yıl boyunca hayatımızda çürümekte olan eski çivisi çıkmış şeyleri kaybedeceğiz. Eski düşmanlar, toksik ilişkiler, kanser hastalığı, hormon hastalıkları kendini gösterebilir. Ülkeler özellikle Amerika açısından teröristlerin artabileceği ama dünya genelinde de terörist saldırılarının aşırı radikal grupların oluşabileceğini söyleyebiliriz.

Kuzey ay düğümü boğa burcunda olacağından yeni dünya kurallarının ve düzeninin bizi beklediğini, tarımsal alanda teknolojik gelişmelerin bizi beklediğini, maddi olarak para birimlerinin dahi değişeceğini söyleyebiliriz.

Düğümler sabit burçlarda olduğundan her hangi başka bir gezegenin sabit burçta olması( boğa-akrep-aslan-kova) yeryüzünde sarsıntıların arttıracağını ve bunun beraberinde büyütücü jüpiter etkisi ile denizlerde tsunamilerin yanardağların oluşturacağını söylemek de doğru olacaktır. Bildiğimiz üzere satürn kova burcunda ve gökyüzünde yaklaşan grand cross görünümünün olması için aslan burcuna gezegen transitlerinin olması şiddetli volkanik hareketlenmelerin ve yer sarsıntılarının zamanı hakkında bizlere ipucu verecektir.

Kişisel anlamda da hayatlarımızda sarsıntı yaratacak gelişmeler yaşanacağını zorunlu olarak değişeceğimizi söyleyebiliriz. Sabit burçlar özellikle boğa ve akrep isteğe bağlı durumları değil de zorunlu olarak gerçekleşen değişimleri anlatır. Boğa bildiğimiz üzere dünyanın burcudur. Dünyamız değişecek biz de buna ayak uydurmak durumunda kalacağız demektir.

Güney düğüm mars kuzey düğüm de venüs yönetiminde olacak demektir ki ilişkiler ama her türden ilişkiler ve cinsiyetler önem kazanacak pek çok ülkede eşcinsel evlilik gündeme gelebilir. Bunun yanı sıra bu tarih için merkür ve venüsün kavuşum tarihleri olayın tarihini verebilir. 1,5 yıl boyunva bu tarihleri kayıt altında incelemek gerekmektedir. Bunun yanı sıra eşcinsel yaşantısını topluma duyuracak olan da pek çok ünlü isim olacağından söz edebiliriz.

Kadınlar yine anagündem konularından biri olacak gibi duruyor. Kürtaj kadın hakları ile ilgili eylemlerin hız kazanacağını yasal hakların artacağını söylemek mümkün. Ülkemiz açısından ekim sonrasında İstanbul Sözleşmesi tekrar kendisini hatırlatacak gibi gözükmektedir

Bunlar dışında aslında maddi kaynaklarımızı güvence altına almayı öğreneceğiz daha akıllıca yatırımlar yapmayı öğreneceğiz. Hayatı daha keyifli nasıl yaşarız bunu öğreneceğiz. Kendimizi güvence altına aldığımız alanlarda düzenlemeler yapacağız.

Photo by cottonbro on Pexels.com

Göze çarpan transitler

Güney ay düğüm yöneticisi marsın ekim ayında yapacağı retro hareket bizim geçmiş hatalarımızı düzeltmek için fırsatlar sunabilir bu nedenle bu yılı kapatırken hesaplaşmalar, geçmiş sorunlarımız ile yüzleşmeler yaşanacak gibi duruyor.

30 mayısta yaşanacak olan jüpiter mars kavuşumu bizim belki de en öfkeli en savaşmaya hazır hissettiğimiz zamanları anlatacak diyebiliriz.

Kuzey ay düğüm yöneticisi Venüs şu an retro harekette ve bizlerin geçmiş ilişkilerimiz ile yüzleşmemizi- harcama alışkanlıklarımız ile yüzleşmemizi sağladı. Bundan sonra hayatımızda yeni bir venüs döngüsünü de giriyoruz demek ki ilişkilerde yeni bir kimliğe bürüneceğiz kendimizi değersiz hissettiren ortamlarda neler yapmamız gerek yapmamız gerektiğini öğreniyoruz. Bu yıl genelinde aşk konularında romantik günler bizleri bekliyor özellikle şubat ve mart ayı bi hayli ümit vaad ediyor.

Photo by Shamia Casiano on Pexels.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: