ZAVIJAVA AL ARAF

Sabit yıldız: ZAVIJAVA Al Araf
Takımyıldız: Beta Başak
Boylam 1900: 25VIR45. Boylam 2000:27VIR10.

Düşüş 1900: +02.20′. Düşüş 2000: +01.46′.
Sağa yükseliş: 11h50m. Enlem: +00.41′.
Spektral sınıf: F8. Büyüklük: 3.8.
Orb: 1derece

Gezegen doğası: Merkur- Mars

Yıldızın tarihi: Virgin Başak’ın sol omzunda soluk sarı bir yıldız.
Robson, bu yıldızın sembolik olarak “Doğru Tartım” olarak adlandırıldığını yazıyor. Zawiyat al-‘Awwa’ (1)’den Zavijava olarak isimlendirilmiştir, “Havlama açısı- havlayan köpeğin yani, Açı veya Köşe anlamına gelmektedir. Diğer isimleri, Al Bard, “Soğuk”; ve Warak al Asad, “Aslan’ın Haunches” (Arap astronomisinde Aslan takim yildizi daha büyük yer kaplamaktaydi bu nedenle Zawiyat sabit yildizi da aslan takim yildizinda kabul edilirdi. Bullinger, Witness to the Stars’da “Yıldız betası, Isaiah 4:2’de olduğu gibi “görkemli güzellikte” anlamına gelen Zavijaveh olarak adlandırılır” diye yazdı.
Bu, Einstein’ın 21 Eylül 1922’de kendisine yakın düşen güneş tutulması sırasında uzaydaki ışığın hızını belirlemek için kullandığı yıldızdı.
Cami, islamiyet dininde bölgenin kilisesi olduğu gibi, daha çok bir otorite sembolü olduğundan, burada aktarılan fikir, birinin komuta konumunda olduğu, ancak arkalarında daha yüksek bir komuta tabi olduğudur. Al Araf (bu yıldızın diğer adı) ‘Gönderenler’ (başkaları emirlerini yerine getirmek için) veya ‘Gönderilenler …’ Gezegensel benzetme (Merkür-Mars), zekaya sahip olan ve gönderilecek ve liderlik etmek edecek kisiler icin kullanilmistir. KISISEL YORUMUMA GORE ASLINDA BU YILDIZ ELCILERLE DE ILISKILENDIRILEBILMEKTEDIR. (Dr. Eric Morse).

Photo by Mukul Kumar on Pexels.com

Delta (Auva), beta (bu yıldız Zavijava), eta (Zaniah), gama (Porrima), epsilon (Vindemiatrix), Köpeklerden bir Kulübenin ana hatlarını çizdi [Yaşayan yıldızlarda Eric Morse, bu Kulübenin genelev dernekleri olduğunu söylüyor, bkz. Zaniah] ve Arapça 11. manzil, Al ‘Awwa’, “Havlayan” anlamına gelir. yolculuklar, hasatlar ve tutsakların özgürlüğü on plana çıkar. Ay buradan geçerken ekin, dikin, ilaç alın ama seyahat etmeyin veya evlenmeyin (Robson)].


Bu yıldız, Zavijava, Babil’in 18. ekliptik takımyıldızı olan Shepu-arku sha-A, “Aslanın Arka Bacağı” olarak belirleniyordu, Eta (Zanya) ile Zavijava “Cennetin Hanımı” Ninsar’dı, muhtemelen İstar’a bir göndermeydi; ve Urra-gal, “Büyük Şehrin Tanrısı”; ve o astronomide ünlü yedi yıldız çiftinden biridir.
Bir Fırat ay yıldız işareti olarak, aynı Ninsar unvanını taşıyordu,Ninsar ayni zamanda tum insan irkini üreten tanri olarak da biliniyordu. Bunlar aynı zamanda Farsça Mashaha, Soğd Fastaşat, Horasmian Afsasat ve Kıpti Abukia’ydı; bunların tümü Arapça anlamlar taşıyordu (Kennel genelevi).
Çin’de bu, “Hukukun Sağ Koruyucusu” olan Yew Chi Fa idi. (Alen).

Takımyıldızın etkisi: Kabalistler tarafından İbranice Gimel harfi ve 3. Tarot Trump “İmparatoriçe” ile ilişkilendirilir. (Robson).

Yıldızın genel etkisi: Yarar, güclü karakter, kuvvet, kavgacı hareketler ve yıkıcılık verir. İşin her detayına dikkat eden güvenilir işçi, iyi bir satıcı, yönetici, yönetici veya ast komutan olacaktır, ancak kendisine (veya ona) işi vermesi için daha yüksek rütbeli birine ihtiyacı vardır. Daha az iyi niyetliyse, ‘küçük Hitler’ rolünü abartarak adamlarını greve veya isyana kışkırtan türden bir ast olabilir. (Dr. Eric Morse).

Kaynak: Yıldız İsimleri, Richard Hinckley Allen, 1889. çevirisidir

Yorumlar kapatıldı.

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: