PROGRESS HARITADA GERI HAREKETE BASLAYAN GEZEGENLER

Bir gezegen her yön değiştirdiğinde, bir durağanlık döneminden geçer. Astrolojide sabit bir gezegen, o gezegene büyük önem verildiğini gösterir. Böylece ilerlemiş bir gezegen durağan hale gelebilir ve böylece akut, stresli gezegen enerjisini yaşamınıza yönlendirebilir.

MERKUR


Merkür geri hareketine geçtiğinde, transit durumunda bunu 19 ila 24 gün arasında yapar. Dolayısıyla, geri giden bir Merkür ile doğduysanız, doğum ile 24 yaş arasında bir zaman, Merkür ileri harekete dönecektir. Bu olayın gerçekleştiği yıl, iletişim becerilerinizle ilgili olarak hayatınızdaki değişimi işaret etmektedir.
İlerleyen Merkür gerilemeye başlarsa, 19 ila 24 yıl boyunca böyle olacaktır. Doğrudandan geriye doğru dönüş, daha büyük bir iç iletişim zamanına işaret eder. Daha az ifadeyle veya daha dikkatli bir şekilde ölçülen ifadeyle daha fazla düşünme veya planlama vardır.

Photo by Anete Lusina on Pexels.com


VENUS


Venüs ile gerileme dönemi yaklaşık 40 yıldır. Bu nedenle, doğumda geri giden bir Venüs’ünüz varsa,
sahip olduğunuz zamana kadar Venüs’ün ileri hareketini 40 yaslarınıza geldiginizde deneyimlemeye baslayacaksiniz. Venüs’ün yön değiştirdiği yıl iliskilerde degisimlerin yasandigi yıl olarak geçer, burada iliskiler baslayabilir, bitebilir. Venus retroya döndüğünde özgüveninizde degisim, becelerilerinizde degisim yaşanması olasıdır ancak bu durum uzun surecek yaklaşık 40 yıl kadar alışmak ve yeni enerjiyi benimsemek iyi olacaktır.
Bu 40 gün ve 40 yıllık rakam, İsa’nın çöldeki 40 gününü ve ayrıca İsrailoğullarının çölde geçen 40 yılını çok andırıyor. Bu retrograd dönem, bir şekilde utangaçlık, münzevilik veya geri çekilme zamanını temsil eder.

Photo by Vlada Karpovich on Pexels.com


Mars


Mars retro hareketine geçtiğinde, 58 ila 81 günlük bir süre gecer. Bu nedenle, eğer geri giden bir Mars ile doğduysanız, bu gezegeni hayatınızın geri kalanında geri harekette kalabilir veya yön değiştirebilir. Mars yön değiştirirse, astrologlara gore enerjinizi gösterme şeklinizi değiştireceğinizi gösterir. Pasif görünen biri çok alanda ya da durumda daha fazla yüzleşebilirsiniz. Ya da durum tersine dönerse -Mars doğumdan sonra geri gidiyorsa- bu enerjinin içe doğru dönmesine, karşı karşıya kalan kişinin sakinleşmesine ve sakinleşmesine işaret edebilir.


Daha Yavaş Hareket Eden Gezegenler


Jüpiter yaklaşık 4 ay geri harekette, Satürn 4 ay geri harekette, Uranüs, Neptün ve Plüton 5 ila 6 ay geri harekette kalacak. Bu nedenle tüm bu gezegenler, bir kişinin hayatı boyunca yön değiştirmeyebilir. Ancak yön değiştirirlerse, gezegenin enerjisinin çok güçlü ve neredeyse “sahiplenici” hale geldiği kalıcı bir izlenim bırakabilir.

Leonardo için, Neptün 1501’de retroya dondu ve yaşamının bu son döneminde, içindeki dürtü, yaşamının bütünlüğünü bulmaktı: makineler, enerji ve yaşam arasındaki bağlantıyı bulmaya calisiyordu – birleşik alan teorisi. Bu, entropik olan Neptün’dü – tüm enerjisi ve her şey aynı tondaydı, onun büyük zihniyle tezahür ediyordu.
Henry Kissinger’ın Terazi burcundaki Satürnu, 20 yaşındayken yönünü değiştirdi. O yıl vatandaşlığa kabul edilmiş bir Birleşik Devletler vatandaşı oldu ve hayatının geri kalanını, hayatının en baskın özelliği olan dengeyi korumak için Terazi enerjisindeki Satürn aracılığıyla çok çalışarak geçirdi.
Tüm vakalar yukarıdaki örnekler kadar net olmayacak, ancak bu yavaş hareket edenlerin ve yön değiştirme potansiyellerinin farkında olmak faydalı olacaktır.

Bernadette Brady- çevirisidir

Yorumlar kapatıldı.

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: